Bądźmy aktywni przez cały rok

W naszym kraju panują doskonałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów. Możemy w okresie letnim do woli pływać w rzekach czy jeziorach, możemy praktycznie cały rok biegać czy jeździć na rowerach, a w zimie na górskich stokach możemy szusować na nartach czy też na snowboardzie. Czyli dla każdego coś miłego. Jednakże czemu nie połączyć tych okazji i nie uprawiać wszystkich tych sportów. Wtedy miłośnicy pływania mogli by też aktywnie spędzać czas w okresie zimowym, a narciarze nie zapominali by o ruchu w lecie.

Takie uprawianie sportu przez cały rok, ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze, nasz organizm cały czas jest w ruchu i nie ma czasu odkładać zbędnych kalorii. Po drugie, nasze mięśnie ciągle pracują, więc po jakimś czasie staną się twarde jak żelazo. Będziemy też bardziej zahartowani i odporni na wszelkie choroby, gdyż dużo czasu będziemy spędzać na powietrzu. Ponadto zmiana uprawianych dyscyplin sportowych sprawi, że nasze całe ciało i wszystkie mięśnie będą pracować i rozwijać się.

Ktoś może powiedzieć, że nie ma szans aby na takie całoroczne uprawianie sportu znaleźć czas i wolne środki finansowe. Ale jak mówi popularne przysłowie: „Dla chcącego nie ma nic trudnego”. Przecież nie musimy spędzać na stoku całe tygodnie. Przecież nie musimy pływać nad jeziorem kilkanaście dni z rzędu. Jeżeli zarezerwujemy sobie w zimie dwa tygodnie wolnego i podobnie w okresie letnim, to już znajdziemy rozwiązanie związane z wolnym czasem. Zakup kąpielówek nie należy do najdroższych, a narty i pozostały sprzęt potrzeby na jeździe po stoku możemy wypożyczyć. Wtedy koszty też będą o wiele niższe. A jeżeli już ktoś pokocha pływanie czy też narty, na pewno będzie aktywny przez cały czas. Baseny, rower, jogging będą dodatkowymi sportami, które będziemy wtedy uprawiać. Nasz organizm będzie wtedy na pewno zadowolony, nie będzie w nim odłożonego tłuszczu, a my będziemy bardziej odporni na wszelkiego rodzaju choroby. A naszą aktywnością sportową będziemy zarażać i innych naszych członków rodziny a także naszych przyjaciół.