Ruch to zdrowie

Wielokrotnie czytaliśmy lub oglądaliśmy wywiady z osobami, które obchodzą setne urodziny. Co ciekawe, zazwyczaj są oni pełni energii, są bardzo żywotni i wcale nie widać po nich, że są już w tak sędziwym wieku. Odpowiadając na pytania, dotyczące recepty na takie życie, zwykle pada kilka odpowiedzi, ale jedno powtarza się u każdego przepytywanego. Mówią oni, że przez całe swoje życie byli bardzo aktywni. Może to więc jest najlepsza recepta na długowieczność i utrzymywanie się w dobrym zdrowiu?

Każdy lekarz powie nam, ze ruch to zdrowie. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki ruchowi możemy spalać zbędne kalorie, które spożywamy w naszych posiłkach, możemy budować nasze mięśnie czy układ kostny. To dzięki ruchowi, w naszym ciele nie będzie odkładał się tłuszcz, który jest dla nas zbędnym balastem. Nasze ciało będzie dobrze ukrwione, natlenione itp. W związku z tym nasza skóra będzie wyglądała zdrowo, nasze włosy będą lśniące, a my będziemy tryskać zdrowiem i humorem.

Co więc robić, aby aktywnie spędzać czas? Odpowiedź jest bardzo prosta. Musimy się jak najwięcej ruszać. Zamiast siedzieć na kanapie przed telewizorem, weźmy całą naszą rodzinę i idźmy na spacer. Nie musimy chodzić szybko, wystarczy że będziemy się ruszać. Z takiego obrotu sprawy będą zadowoleni wszyscy, zarówno rodzice jak i dzieciaki, które będą mogły się wyszaleć. Jeżeli możemy, weźmy rowery i wymyślmy sobie jakąś trasę i pojedźmy samemu lub z naszymi rodzinami. Trasa nie musi być wymagająca, chociaż jeżeli na rowerze będziemy jeździć częściej, powinniśmy stopniowo zwiększać jej trudność. Bardzo dobry dla każdego może okazać się też i basen. Wysiłek w wodzie doskonale wpływa na naszą kondycję, na spalanie tłuszczu i pozwala na zdobywanie nienagannej sylwetki. I tak możemy jeszcze długo wymieniać, gdyż dyscyplin sportowych jest przecież bardzo dużo. Każdy ma też tę ulubioną, którą można amatorsko uprawiać. Nie jest bowiem ważne w jaki sposób ruchu „zażywamy”. Ważne że to robimy, z pożytkiem dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.