Media społecznościowe są niczym scena dla osób, które chcą wyrazić opinię na różne tematy. Setki oraz tysiące tematów są omawiane, wiele osób poznaje się dzięki takim stronom. Twitter zapoczątkował trend i modę na hasztagi. Facebook, Pinterest, Google, Instagram czy YouTube kontynuują ten trend. Stosowanie hasztagów awansowało ten skromny symbol przypominający drabinkę do roli mocnego narzędzia strategii marketingowej. Oto dlaczego używać hasztagów:
*Hasztag jest sposobem łączenia się z różnymi osobami z całego świata i angażowaniem się
w rozmowy z nimi. Używając tego symbolu możesz dzielić się opiniami z osobami z całego świata.

 

Zalety stosowania hasztagów:

*Spotkanie odpowiednich odbiorców jest realne dzięki temu małemu znaczkowi.
*Tysiące osób poszukuje informacji, które przekazujesz dzięki postom. Hasztagi pomagają łączyć się z odbiorcami i osobami zainteresowanymi tym samym tematem. Zamiast angażować się
w konwersacje z osobami, które nie są zainteresowane danym tematem, przyciągasz uwagę osób, które dany temat zdecydowanie interesuje.

  • Hasztagi pozwalają rozbudować sieć znajomych i uzyskać dostęp do wielu osób na Facebooku, Twitterze oraz innych, podobnych stronach. Przyłącz się do osób używających hasztagów i rozmawiaj z nimi online. Podziel się postami, które polubiłeś na Facebooku, buduj grono zwolenników Twoich zainteresowań, poglądów, idei.
  • Podziel się informacjami
    Największą zaletą hasztagów jest to, że można dzielić się linkami, blogami, obrazkami i nagraniami video. Można w ten sposób promować treści. W jednym wpisie można użyć tylu hasztagów ile trzeba. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Każdy użytkownik mediów społecznościowych samodzielnie decyduje o stosowaniu tego oznaczenia oraz jego natężeniu.
  • Dzięki niepozornym znaczkom buduje się markę firmy online
  • Hasztagi dają możliwość promowania marki, popularyzowania wydarzeń oraz konferencji. Można zacząć lub przyłączyć się do konwersacji i kontaktów z innymi używając małych znaczków.

Z biegiem lat hasztagi stały się ważnym narzędziem marketingu w mediach społecznościowych oraz promocji marki. Celem jest skupienie osób zainteresowanych, pozyskanie naśladowców, budowanie marki online – a wszystko to dzięki użyciu symbolu przypominającego drabinkę. Używane w sposób rozsądny hasztagi stają się częścią sukcesu oraz planu marketingowego firmy w mediach  społecznościowych.
Podsumowując, mały znaczek, a wielki efekt wynika z jego rozsądnego i celowego stosowania. Dlatego warto używać hasztagów, promować marki i zdobywać szerokie grono odbiorców firmowych towarów oraz usług. Hasztagi pozwalają grupować posty mające ten sam temat, dzięki czemu osoby korzystające z serwisów społecznościowych mogą szybciej z nich korzystać, błyskawicznie je znajdując. Dyskusje, zdjęcia i filmy są dostępne dla odbiorców. Na początku słowa stosuje się hasztag, po nim słowo, bez spacji. Dzięki takiemu postępowaniu odnajduje się najbardziej interesujące wątki dyskusyjne w mediach społecznościowych.

 

Źródło: http://buyfans.pl