Najbardziej higieniczna i niezawodna metoda metoda na umycie rąk to skorzystanie z dozownika do mydła automatycznego HiG. Tego typu urządzenia są niezbędne w każdej toalecie oraz w miejscach, w których kładzie się szczególny nacisk na skutecznie zwalczanie rozprzestrzeniania się bakterii. Automatyczny dozownik nie wymaga kontaktu ręki z urządzeniem co zapobiega przenoszeniu się drobnoustrojów. Poza tym jest łatwy do utrzymania w czystości i ma elegancki, nowoczesny design.

Jakie są rodzaje dozowników automatycznych?

Jednym z najchętniej kupowanych modeli dozowników automatycznych jest dozownik z inteligentnym systemem sensorów. Jego użytkowanie jest niezwykle proste, co zachęca do częstego mycia rąk. Model ten mieści aż 1 litr mydła w płynie co daje nawet 1000 dawek mdłą w płynie lub 1600 dawek mydła w pianie. Dzięki tak dużej pojemności nie ma potrzeby częstego uzupełniania pojemnika, co jest szczególnie ważne w miejscach często użytkowanych. Warto też wspomnieć, że dozownik do mydła automatyczny marki HiG jest niezwykle prosty w użyciu, ponieważ działa bezdotykowo. Po podstawieniu ręki po dozownik urządzenie podaje dozę mydła, dzięki czemu można od razu umyć ręce. Pozwala to uniknąć konieczności dotykania urządzenia, które wcześniej mógł dotknąć ktoś inny brudną ręką. Nie można też zapomnieć o solidnej konstrukcji z mocnego tworzywa sztucznego, która znacząco ogranicza ryzyko zerwania ze ściany czy zniszczenia. Zamykana na kluczyk pokrywa uniemożliwia dostanie się do wnętrza pojemnika. Dzięki przejrzystemu okienku można łatwo kontrolować ilość płynu i w razie potrzeby dolać go z kanistra.

W sklepach znaleźć też można modele wykonane ze stali nierdzewnej. Łączą one w sobie wygodę użytkowania oraz atrakcyjny design. Tego typu dozownik do mydła automatyczny uruchamiany jest po przesłaniu impulsu z czujnika zbliżeniowego. Można w nim umieścić wymienne wkłady o wadze 700g, które wystarczają na 2000 porcji piany. Urządzenie jest wyposażone w diodowy wskaźnik stanu dozownika – kolor czerwony oznacza, że należy wymienić baterię, kolor pomarańczowy oznacza niedomkniętą pokrywę a zielony gotowość do pracy. Dozownik ten jest wykonane z odpornej na korozję stali matowej, na której nie powstają zacieki czy odciski palców. Dzięki czujnikowi urządzenia nie trzeba dotykać, aby z niego skorzystać.

W sprzedaży są również modele w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdego wnętrza. Nowoczesny dozownik do mydła firmy HiG automatyczny wcale nie musi być biały lub czarny. Kolorowy model doskonale sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie z urządzenia korzystają dzieci. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego tworzywa ABS, dozownik jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Do jego zasilania potrzebne są baterie, a umieszczona w obudowie dioda sygnalizuje stan urządzenia. Model ten jest odporny na działanie promieniowania UV i może być zamykany na kluczyk, co zapobiega dostaniu się do wnętrza osób nieuprawnionych. Do wyboru jest aż 20 wersji kolorystycznych.

Autor: Higieniczny.pl.