Nie ulega wątpliwości, że od wielu lat panuje całkiem z resztą słuszna “moda” na segregowanie odpadów i śmieci różnego rodzaju. Coraz więcej osób pragnie dbać o zdrowie i dobrą kondycję środowiska naturalnego dlatego nie dziwi fakt, że niemal wszędzie można teraz spotkać pojemniki do segregacji odpadów, a także różnego rodzaju kosze na śmieci, do których można wyrzucać zwierzęce odchody czy niedopałki papierosów.

Popielnice – co to jest?

Zewnętrzne kosze na śmieci z zamontowaną popielniczką to jedna z najbardziej popularnych odmian pojemników na odpady. Najczęściej sama popielniczka stanowi tylko część metalowego wkładu, który należy opróżnić podczas wybierania zawartości całego kosza.

Popielniczki stojące jest to niezwykle ważny element w każdej przestrzeni miejskiej. Dlaczego? Otóż w prosty i nierzucający się w oczy sposób pozwalają zapobiegać rzucaniu niedopałków papierosów na ulice, chodniki czy na trawniki. Poza tym dają możliwość odizolowania popiołu oraz bardzo często żarzących się jeszcze petów od łatwopalnej zawartości przeciętnego pojemnika.

Czy popielniczki zdają egzamin w codziennym użytkowaniu?

Popielnice stojące połączone z koszami na śmieci bez wątpienia powinny się znajdować przy każdym przystanku komunikacji miejskiej, przy ławkach parkowych, a także przy wejściach do budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej. Nie ulega wątpliwości, że są to miejsca, w których ludzie stosunkowo często lubią zapalić papierosa zapalają papierosa, a następnie bardzo szybko gaszą go w przestrzeni publicznej przed wejściem do autobusu, tramwaju czy do budynku. Nawet wypoczynek na świeżym powietrzu ławkach w parku bardzo często wiąże się z momentem zapalenia papierosa podczas spaceru z czworonożnym pupilem czy spotkania ze znajomymi. Bez znajdującego się w pobliżu kosza na odpady połączonego z popielnicą przestrzeń przystanku czy ławki w parku dość szybko może zostać otoczona przez niezbyt higieniczne i brzydko pachnące niedopałki. Właśnie dlatego stojące popielnice powinny być jednym z najbardziej elementarnych fragmentów krajobrazu miejskiego.

Jak wygląda popielniczka stojąca?

Kosz na śmieci wyposażony dodatkowo w popielnicę to z reguły niewysoka tuba z wbudowaną przegródką w górnej części pojemnika. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzisiejszy rynek oferuje znacznie więcej niż tylko jeden rodzaj koszy na śmieci. Dość często na sklepowych półkach można także spotkać modele ze specjalnie do tego przystosowanym, nieco większym pojemnikiem na niedopałki. Niektórzy producenci pojemników na odpady dają także możliwość wyboru pomiędzy małą oraz znacznie większą popielnicą.
Bardzo ważne jest również to, że zewnętrzne kosze na śmieci z popielniczką są niemal cały czas dostępne w niemal wszystkich typach wykończenia. Można je spotkać w pojemnikach drewnianych, betonowych i metalowych. Będą zatem pasowały do różnorodnych rodzajów aranżacji miejskiej zabudowy czy terenów zielonych takich jak parki.

Gdzie kupić popielniczki stojące? Świetny wybór oraz rozsądne ceny znajdą Państwo w sklepie SmartBin.pl.