Zakup starszego pojazdu obecnie to spore wyzwanie. Motoryzacyjnych ogłoszeń jest bardzo dużo, sprzedawanych pojazdów także, ale musimy bardzo uważać, aby nie zostać oszukanym przy zakupie.

Często się słyszy, że auta można podzielić na nietłuczone i takie, których jeszcze nie wyklepano. W tym jest sama prawda, bowiem po otwarciu naszych granic rozpoczął się przywóz samochodów z okolicznych krajów. I w dużej części przypadków samochody takie były po dużych wypadkach, co importerom zupełnie nie sprawiało różnicy. Tego typu samochody składano w całość, malowane i szpachlowane, po czym wybłyszczone i wywoskowane były wystawiane do sprzedaży. Tego typu audi, opli czy volkswagenów setki zostało sprowadzonych do naszego kraju i wiele z nich znalazło nabywców. Kupujący byli ucieszeni się z faktu, że nabywają samochód okazyjnie od prawnika, który kilka razy w miesiącu nim wyjeżdżał z garażu, nie mając pojęcia o rzeczywistym stanie. A wystarczy tak niewiele, aby znacznie zmniejszyć próbę oszustwa.

Wystarczyło zaglądnąć do zakładu samochodowego, który swoim doświadczeniem sprawnie może wychwycić prawie każdą próbę oszustwa, a nam zaoszczędzi wiele kłopotów.