Zdjęcia plenerowe to jedna z najpiękniejszych pamiątek ślubnych. To też okazja, aby popuścić wodze fantazji, zrealizować dawno zarzucone marzenia oraz po prostu podkreślić wyjątkowość tego dnia. Nie mniej jednak, jak to zwykle bywa, aby efekty były naprawdę satysfakcjonujące, niezbędne będą gruntowne przygotowania i spora doza wysiłku.

Pomysł

Jak w większości podobnych przypadków, tak i tu kluczem do sukcesu jest pomysł. Najlepiej odpowiednio wcześnie zastanowić się w jakiej scenerii i w jakich okolicznościach powinien mieć miejsce nasz idealny plener. Oczywiście optymalna sytuacja, to taka, w której para ma wszystko przemyślane, dokładnie wie, czego oczekuje i jak to osiągnąć, jednak co tu ukrywać, z takim stanem rzeczy mamy do czynienia bardzo rzadko.

Co w takim razie, kiedy młodzi nie mają żadnego pomysłu na plener? Nie ma co panikować. Wystarczy poszukać inspiracji w katalogach ślubnych lub na portalach o tej tematyce, takich jak modnewesele.com. Jeżeli jednak i to nie pomoże, pozostaje nam zdać się na fotografa. Doświadczony artysta bez trudu rozwiąże ten problem przedstawiając młodej parze dobraną pod ich kątem ofertę, z której przyszli małżonkowie wybiorą najbardziej im odpowiadającą propozycję.

Przygotowanie

Bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie, musimy się liczyć z tym, że plener ślubny będzie od nas wymagał sporo wysiłku i przygotowań, które powinny się rozpocząć nawet dzień lub dwa przed terminem sesji. Może zabrzmi to banalnie, ale chodzi po prostu o zapewnienie organizmowi odpowiedniej dawki snu i wypoczynku. Nawet najlepszy makijaż i program graficzny nie da takiego efektu, jakiego może dostarczyć wypoczęty model. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wyeliminowanie cieni pod oczami i zmęczonego wyrazu twarzy, ale nade wszystko o nastrój i energię.

Kolejna ważna sprawa to makijaż panny młodej. Oczywiście wiele kobiet ceni sobie naturalny, subtelny wygląd, ale w tym wypadku takie myślenie się nie sprawdzi. Makijaż musi być wyrazisty, w przeciwnym razie wyjdziemy na zdjęciach blado i nijako.

Jedynym punktem, w którym możemy sobie pozwolić na trochę luzu jest fryzura. O ile w dniu ślubu musiała być ona nieskazitelna i wytrzymała na szaleństwa całej nocy, o tyle w tym wypadku niesforne kosmyki są jak najbardziej pożądane. Nadadzą one zdjęciom uroku, naturalności i stworzą złudzenie wywołanego wiatrem nieładu.

Wymarzone wesele to piękne wesele

Niestety, często zdarza się tak, że nastaje chwila, gdy Państwo Młodzi są w kropce. Coś poszło nie tak, w ich głowach od razu pojawia się najczarniejszy scenariusz, a przed oczami obrazy, które nie są przez nich pożądane: fotograf zgubił aparat, wokalista zespołu zachorował, a na sali nie ma prądu. Tak prawdopodobnie nie będzie, ale głowią się oni nad innymi rzeczami. Nic dziwnego, bo przecież to ma być spełnienie ich marzeń. Na ratunek przybywa pewien blog. Blog, który może stać się kołem ratunkowym i służyć dobrą radą dla Młodych. W katalogu sal weselnych modnewesele.com znajdziecie wszystkie potrzebne informacje na temat dekoracji ślubnych, które nadadzą nietuzinkowego wyglądu sali, dowiecie się o najnowszych trendach weselnych, czyli jak to się teraz robi, a także wiele, wiele innych. Dzięki niemu będziecie mogli zaplanować swój pierwszy taniec ślubny, a także w jakim stylu urządzić wesele. Jest tam zawarte wszystko, czym możecie się kierować. To tylko strona internetowa, a może zdziałać cuda!

Pamiętajcie, ślub to chwila, w której zostajecie związani przysięgą małżeńską. Obiecujecie sobie wiele rzeczy, które należy wobec siebie spełniać. Oprócz tego, kreacje pięknej Pary Młodej, jak i wystrój sali nadadzą niesamowitego klimatu, przez który wszyscy będą czuć się niesamowicie! Jeśli wszystko zostanie zaplanowane z głową, na pewno możecie być spokojni.