Wraz ze wzrostem dostępności szerokopasmowego Internetu w naszym kraju wzrasta również świadomość osób z niego korzystających, bowiem sieć to nie tylko znakomite źródło rozrywki, ale i sposób zarobkowania dla wcale niemałej liczby zainteresowanych pracą „na odległość”.

Internet sprawia, że dziś przejrzenie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ogłoszeń sprowadza się do prostej czynności wpisania w internetowej wyszukiwarce np. oferty pracy warszawa, a trzeba przyznać, że to nie koniec możliwości jakie daje nam globalna sieć. Poza biernym przeglądaniem zawartości wyszukując dane ogłoszenia dla podanego zapytania można równie dobrze na wybrane z nich (czy nawet na każde) odpowiedzieć wysyłając bezpośrednio do ogłoszeniodawcy aplikację CV z listem motywacyjnym dzięki poczcie elektronicznej.

Wszystko to sprawia, że cały proces – od poszukiwania właściwej oferty, przez zgłoszenie swej kandydatury, po otrzymanie pozytywnej podpowiedzi od pracodawcy sprowadza się do maksymalnie kilku/kilkunastu dni – zależnie od czasu rozpatrywania ofert, tak więc jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swoich szans na rynku pracy wobec trudności ze znalezieniem zatrudnienia tradycyjną metodą poszukiwań…