Biorezonans – co to jest?

W wielu polskich miastach można napotkać gabinety, które oferują terapię za pomocą biorezonansu. Gabinety oferują diagnostykę chorób oraz skuteczne ich wyleczenie. Badanie pozwala zdiagnozować nałogi, choroby, schorzenia, pasożyty. Pozwala pomóc w wykryciu i pokonania alergii.

Na czym polega biorezonans?

Metodę biorezonansu wymyślono w latach 70 – tych ubiegłego wieku. W tych czasach skonstruowano również specjalistyczną aparaturę, która umożliwia prowadzenie terapii. Badanie opiera się na akupunkturze oraz teoriach fizyki. Najczęściej spotykane tłumaczenie to, aparat do biorezonansu pozwala wychwycić w organizmie nieprawidłowe drgania komórek, które mogą być źródłem różnych chorób i dolegliwości. By przeprowadzić takie badanie, pacjent musi trzymać w dłoni specjalną elektrodę, która jest podłączona do odpowiedniego sprzętu. Przy wykorzystaniu różnych częstotliwości drgań, terapeuta diagnozuje problem oraz przygotowuje specjalny program terapii.

Jakie choroby leczymy za pomocą biorezonansu?

Znaczna część gabinetów prowadzi testy alergiczne oraz odczulanie, wykorzystując testy diagnostyczne składające się z najpopularniejszych alergenów. Terapie biorezonansu wykorzystuje się także w terapii bólu, najczęściej dotyczącego układu ruchu. Ogromnym powodzeniem cieszą się także testy obciążeniowe, które diagnozują obecność pasożytów, grzybów oraz toksyn w organizmie. Wyniki badań pozwalają na przeprowadzenie terapii oczyszczającej organizm i przy okazji likwidację wielu chorób, które mają swoje źródło w znalezionych obciążeniach. Terapia biorezonansem wykorzystywana jest również w likwidacji nałogu tytoniowego oraz alkoholowego oraz w odchudzaniu.

Skuteczność biorezonansu

Oficjalnie nie ma potwierdzenia skuteczności metody biorezonansu ani w diagnostyce, ani w lecznictwie. Jednak opinie pacjentów są bardzo odmienne, zwłaszcza pod kątem leczenia alergii. Z pewnością terapia biorezonansowa należy do metod medycyny niekonwencjonalnej, do której należy podchodzić z duża dozą sceptycyzmu. Trzeba tutaj podkreślić, że metoda jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Z tego powodu metodę leczenia biorezonansem trzeba traktować jako uzupełnienie przy konwencjonalnych metodach leczenia.

Zalety oraz wady terapii biorezonansem

Zalety:

  • Metoda bezinwazyjna i bezbolesna,
  • Nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych,
  • Pozwala wykryć przyczyny alergii, które nie ujawniają się przy standardowych testach alergenów,
  • Może zdiagnozować prawie cały organizm człowieka podczas jednej sesji,

Wady:

  • Badanie jest czasochłonne,
  • Cała terapia może potrwać nawet kilka miesięcy,
  • W związku z długą terapią leczenia rosną koszty leczenia

Chcesz sprawdzić sprawdź najlepszy gabinet w Łodzi BIOANNA

Metoda leczenia biorezonansem cały czas jest udoskonalana. Jej efekty i skuteczność nie zostały jeszcze do końca potwierdzone, lecz grupa naukowców wciąż prowadzi badania by udowodnić skuteczność metody leczenia za pomocą biorezonansu. Pacjenci co raz częściej decydują się na terapię biorezonansem z powodu braku rozwiązań ich dolegliwości. Szukają idealnego rozwiązania dla swoich schorzeń w przypadku, gdy medycyna konwencjonalna ich zawiodła.