Wiadomo, że czyste powietrze jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia i komfortu. Bardzo wzrosła świadomość dotycząca smogu i większość z nas regularnie sprawdza raporty smogowe, by w dni przekroczonych norma unikać wychodzenia z domu czy też używać maseczek antysmogowych. Co jednak z powietrzem w pomieszczeniach? Cześć zanieczyszczeń chemicznych przedostaje się z zewnątrz do naszych mieszkań i biur, a do tego dochodzą zanieczyszczenia biologiczne, równie dla nas groźne. Co szkodzi nam najbardziej? Pyły zawieszone PM2.5, PM10 (wyznacznik smogu), lotne związki organiczne (np. benzoapiren), alergeny roślinne i zwierzęce, kurz domowy, a dokładnie zawarte w nim silne alergeny, jakimi są roztocza oraz, bakterie i wirusy. Z tym wszystkim poradzą sobie doskonałe filtry japońskiego producenta Toray, w które wyposażony jest nowoczesny oczyszczacz powietrza Xiaomi.

 

Dla kogo polecany jest oczyszczacz Xiaomi?

Xiaomi Air Purifier 2s to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i komfort. Jeśli zależy nam na bardzo szybkiej realizacji dostawy i dobrej cenie znajdziemy oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2s na homespot.pl. Dzięki swojej wyjątkowej wydajności potrafi oczyścić powietrze w dużym pokoju w ciągu 10 minut, a oczyszczenie go w niewielkiej sypialni czy gabinecie zajmie mu o połowę krótszy czas. Czyste powietrze jest niezmiernie istotne w przypadku posiadania niemowląt lub małych dzieci. Ich systemu immunologiczne nie są jeszcze w pełni wykształcone i oczyszczone powietrze w pokoju dziecięcym to gwarancja, że znacznie trudniej będzie im się spotkać z chorobotwórczymi patogenami czy alergenami. Rodzice nie muszą obawiać się o spokojny sen maluszka, ponieważ oczyszczacz Xiaomi 2 emituje podczas pracy dźwięk zaledwie 32 decybeli. Nie musimy też obawiać się o koszty użytkowania urządzenia. W stosunku do poprzedniego modelu Xiaomi Air Purifier 2s ograniczono zużycie energii o 58 procent i wynosi ono obecnie 4,8 W, czyli mniej niż energooszczędna żarówka. Kolejną grupą, której zdrowie może uratować oczyszczacz Xiaomi to alergicy. Filtry w urządzeniu zatrzymują pyłki roślin, alergeny zwierzęce oraz roztocza kurzu domowego ograniczając nieprzyjemne dolegliwości związane z alergiami wziewnymi. Jeśli już jesteśmy przy kurzu, warto wspomnieć, że regularne stosowanie oczyszczacza powietrza pozwala zmniejszyć trzykrotnie częstotliwość konieczności wycierania kurzu w pomieszczeniu. Ograniczenie szkodliwych patogenów jest też błogosławieństwem dla wszystkich osób o obniżonej odporności, na przykład w wyniku poważnych chorób, czy niektórych leków. Oczyszczacz powietrza obowiązkowo powinien znaleźć się też w domu palaczy. Co prawda zdecydowanie odradzamy palenie, a już szczególnie we wnętrzach, ale trzeba podkreślić, że oczyszczacz Xiaoimi nie tylko zatrzymuje większość szkodliwych substancji z dymu papierosowego, ale też niweluje jego nieprzyjemny zapach. Podnosi to komfort życia samego palacza i jego domowników, a w przypadku tych ostatnich znacznie ogranicza szkodliwe skutki biernego palenia. Problemy zdrowotne, które są wynikiem złej jakości powietrza to nie tylko komfort danej rodziny, ale też poważny problem społeczny. Zanieczyszczone powietrze odpowiedzialne jest między innymi za wzrost zachorowań na alergię, astmę, choroby płuc (np. POChP), a nawet zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwór, choroby układu krążenia. Coś, co może wydawać się błahe-częstsze drobne infekcje, to na przykład więcej nieobecności w pracy. Efektywność w pracy i życiu jest możliwa dzięki odpowiedniej dawce i jakości snu, co zapewnia prawidłowy wypoczynek. Oczyszczone powietrze ułatwia zasypianie, a po wstaniu nie występują bóle głowy, suchość w gardle, wrażenie zapchanego nosa. Budzimy się wyspani i wypoczęci, a jak wspominaliśmy, sama praca urządzenia w trybie nocny jest tak cicha, że nie wpłynie negatywnie na komfort snu.

Co wyróżnia Xiaomi?

Model 2 s jest od o 40 % mniejszy od poprzedniego, ale jego nowy, ale nadal równie wydajny. Oferuje szybkie dostarczanie czystego powietrza (Clean Air Delivery Rate) – 310m3/h. Zainspirowany silnikami samolotów, aerodynamiczny system ciśnieniowy oczyszczacza wciąga powietrze do środka i wyrzuca w górę z dużą siłą. Inteligentne sterowanie telefonem umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia, także na odległość. 360° filtr cylindrowy, który efektywnie pobiera powietrze z każdego kierunku, pozwala dotrzeć do każdego kąta. Trójwarstwowa konstrukcja Mi Air Purifier 2 z filtrem EPA o wysokiej gęstości (japońskiego producenta Torayusuwa) zatrzymuje cząsteczki większe niż 0,3 μm, a aktywowany filtr z węglem kokosowym usuwa formaldehyd, nieprzyjemny zapach i inne szkodliwe substancje. Wymiana filtra jest prosta, a urządzenie samo poinformuje Cię za pośrednictwem aplikacji o konieczności wymiany.