Dzięki wprowadzeniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tak zwanego podatku bankowego (a więc podatku od zysków netto banków) banki drastycznie zwiększyły koszta obsługi rachunków prowizję za wszelkie czynności bankowe (w tym przelewy które bardzo często były dotychczas po prostu darmowe) oraz wszelkie możliwe opłaty które ponosi klient. Jest bardzo wiele przypadków gdzie podstawowe koszta bankowe takie jak opłaty za przelewy czy też za prowadzenie rachunku wzrosły nawet dwu krotonie. Nic więc dziwnego że klienci banków szukają oszczędności we współpracy z bankami tak aby zostawić w banku jak najmniej pieniędzy.

W przypadku osób które regularnie spłacają kredyty bankowe jednym z takich pomysłów może być po prostu skonsolidowanie swoich kredytów. Czym jest więc konsolidacja kredytu Konsolidacja kredytu polega na tym iż w przypadku posiadania dwóch lub więcej kredytów łączy się te kredyty w jeden sumując stan zadłużenia oraz ustalając dla tych kredytów zupełnie nową stopę procentową. Po co więc konsolidujemy kredyty Jednym z argumentów dla których warto konsolidować swoje kredyty jest bez wątpienia wygoda (zawsze jest lepiej spłacać jeden kredyt niż trzy czy cztery w różnych bankach) oraz przejrzystość w sposobie oraz okresie spłaty takiego kredytu. W przypadku gdy kredyty które posiadamy w różnych bankach na różne oprocentowanie oraz co najważniejsze na różny okres spłaty zyskują w tym momencie jedno oprocentowanie jedną wysokość jedną ratę. Jest to bardzo wygodne oraz przejrzyste – szczególnie w przypadku gdy w przyszłości będziemy chcieli wziąć kolejny kredyt lub też pożyczkę i będziemy musieli przedstawić bankowi lub też innej instytucji świadczącej usługi pożyczkowe naszą sytuację finansową w tym oczywiście stan bieżącego zadłużenia który będzie dla banku lub parabanku bardzo istotnym czynnikiem przy obliczeniu naszej zdolności kredytowej.

Przy konsolidacji naszych kredytów na pewno bardzo ważnym argumentem będzie również możliwość obniżenia oprocentowania naszego kredytu czy też pożyczki. Na pewno warto zapamiętać że z bankami można trzeba i powinno się negocjować stawkę naszego oprocentowania szczególnie gdy kwota naszego kredytu nie należy do najmniejszych. Warto również pochodzić po bankach i sprawdzić który z nich zaoferuje nam najbardziej atrakcyjne warunki naszej konsolidacji – dzięki czemu możemy zaoszczędzić na prawdę nie małą kwotę pieniędzy.